завантаження...

10.12.2019

Google анонсував запуск нового пошукового алгоритму BERT

Google анонсував запуск нового пошукового алгоритму BERT

Google приступив до запуску алгоритму BERT по всьому світу, на більш ніж 70 мовах. Про це повідомив співробітник компанії Денні Салліван (Danny Sallivan) в Twitter.

Що таке BERT?

Google BERT (Bidirectional Encoder Representations from Transformers) – це метод обробки природної (людської) мови, заснований на використанні нейромереж нової архітектури для роботи з послідовностями, відомих як «трансформери». Ця технологія допомагає Google краще визначати контекст слів в пошукових запитах.  Вона аналізує не окремі слова, а цілі запити, дозволяючи краще розуміти контекст запитів і точніше знаходити для них відповідь. 

Використання моделі BERT дозволяє робити пошук більш ефективним і релевантним для довгих і розмовних запитів, а також запитів з прийменниками. В результаті пошукова система здатна краще розуміти контекст і показувати відповідні результати, а значить користувачі можуть вводити більш природні запити.

Система обробки тексту на людській мові BERT була вперше представлена ​​в 2018 році.

Що таке обробка природної мови?

Обробка природної мови (Natural language processing, NLP) відноситься до області штучного інтелекту, яка займається лінгвістикою, щоб дати комп’ютеру можливість зрозуміти, як люди спілкуються.

До прикладів досягнень в області NLP можна віднести інструменти моніторингу соціальних мереж, чат-боти і т.п.

В цілому NLP – це не нова функція для пошукових систем. При цьому в BERT спостерігається прогрес в самій технології NLP, досягнутий за допомогою двонаправленого навчання. Google називає це двонаправленим, адже контекстні представлення слів починаються “з самого низу глибокої нейронної мережі”.

Впровадження BERT в пошук Google англійською мовою почалося в жовтні 2019 року. З цього місяця технологія також почне працювати для пошукових запитів українською мовою. Так що очікуємо більш релевантних результатів у видачі.

Раніше я писав, про клікабельність топових позицій у пошуковій видачі, а також про зміни роботи модифікаторів в Google Ads.

Опубліковано в SEOТеги:

© 2020 Shevchuk Taras. All rights reserved.