завантаження...

09.09.2019

Скільки доменів зареєстровано в світі?

Скільки доменів зареєстровано в світі?

На сьогоднішній день в світі вже налічується 354,7 млн ​​зареєстрованих доменів. Згідно з опублікованим звітом компанії VerySign, за останній рік їх кількість зросла на 15 млн.

Трохи менше половини від усіх реєстрацій (158 млн) припадає на національні доменні зони.

Найпопулярнішою зоною залишається .com – 142 млн реєстрацій. Із загальних зон в десятці присутня зона .net – 13,6 млн і .org – 10 млн.

Кількість доменів по країнам

Як видно з дослідження, перелік доменів в рейтингу залишається більш-менш стабільним протягом останніх років. Національні доменні зони в ньому, за винятком Токелау, є розвиненими ринками, на яких складно очікувати різких злетів і падінь в кількості реєстрацій. Інша справа – доменні зони New gTLD, в яких спостерігається динамічний ріст через активне появи нових зон.

Наприклад, за останній рік в 3 рази зросла кількість зареєстрованих доменів в зоні .site, що дозволило їй увійти в топ-5 нових зон (New gTLD). Також за рік в 3 рази зросла кількість реєстрацій доменів в зоні .live, вона тепер займає 10-те місце серед нових зон. Самою ж популярною New gTLD-зоною залишається .top – на неї припадає 3,6 млн. доменів.

Щодо ситуаціъ з з нашим національним доменом .ua, то тут все набагато скромніше. В лютому Хостмастер (адміністратор домену .UA) повідомив, що кількість зареєстрованих доменних імен в зоні .UA складає 400 тисяч, найпопулярніша зона .com.ua, тут налычуэться 137 тисяч доменних імен.

Мені здається це мало, спостерігається тенденція на зменншення, ну це і зрозуміло, за останні кілька років вартість реєстрації доменів в укрїнській зоні піднімалась кілька разів, плюс юридичні момент, що володіти доменом у верхній зоні .UA потрібна торгова марка, також зона потрапляє в юрисдикцію українських судів, що може призвезти до втрати “жирних” доменів. Набагато спокійніше взяти класний домен .com, .net, .org, і позбутися цих проблем ще на старті проекту. І плюс ціна, коли вона співставна з ціною міжнародних доменів, то в українських залишається мало шансів на конкуренцію.

Опубліковано в SEOТеги:

© 2020 Shevchuk Taras. All rights reserved.